BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Politike

Bashkëqeverisje me Bashën në zgjedhjet e ardhshme? Përgjigjet Taulant Balla

Bashkëqeverisje me Bashën në zgjedhjet e ardhshme?

Deputeti socialist Taulant Balla është pyetur për një koalicion të mundshëm PD-PS në zgjedhjet e ardhshme.

Balla tha se zoti Basha e ka kuptuar se për të qeverisur këtë vend duhen fituar zgjedhjet

“Marrëveshja e 2017-ës ka qenë një marrëveshje e përkohshme për të risjellë në sistem PD-në që nuk donte të hynte në zgjedhjet e 2017. Ajo nuk duhej dhe nuk ka për t’u ripërsëritur më. Nuk është më e nevojshme një marrëveshje të tillë. Besoj se zoti Basha e ka kuptuar se për të qeverisur këtë vend duhen fituar zgjedhjet”, tha Balla për Vizion Plus.

Më të lexuarat