BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Politike

Bashkimi Europian përshëndet zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, kjo është porosia për Olsian Çelën

Bashkimi Europian përshëndet zgjedhjen e kryeprokurorit të ri,

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka përshëndetur zgjedhjen e Olsian Çelës si kryeprokurori i ri i vendit me anë të një statusi në Twitter.

“Ne e mirëpresim zgjedhjen nga Parlamenti të Z. Olsian Çela si Prokuror i Përgjithshëm, dhe zgjedhja me short e anëtarëve të Këshillit të Emëruesve Gjyqësor 2020. Zbatimi i reformës në drejtësi vazhdon dhe mbetet një përparësi kryesore për ---- në rrugën e saj të integrimit”, shkruan Soreca.

Më të lexuarat