BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Baton Haxhiu: Avantazhi i vetëm që i ka bërë Berisha PD-së, është se...

Baton Haxhiu: Avantazhi i vetëm që i ka bërë Berisha

Analisti Baton Haxhiu ka folur për zhvillimet e fundit në PD.

Ai tha se themeluesi i saj Sali Berisha nuk ka çfarë të ofrojë tek kjo forcë.

Në mbështetje të argumentit të tij, Haxhiu tha ndër të tjera se i vetmi favor që Berisha i bën PD-së, është që rrit Bashën apo një kandidat tjetër në skenën politike.

“Berisha nuk ka çfarë të ofrojë përveç populizmit që në fundin e tij është banal. Lufta ndaj Lul Bashës realisht nisi vetëm në një moment kur e përjashtoi nga grupi sepse ishte non grata. Kur ky Berisha nuk pati asnjë qëndrim për Bashën as për humbjen e 2017, as për humbjet 2019 , i quajti masakër zgjedhjet e fundit dhe nuk i quajti se i ka humbur. Tashmë shumica në PD e akuzojnë Lul Bashën se ka humbur zgjedhjet.

Berisha është në këtë krizë sepse SHBA e kanë ekspozuar ndaj krimeve qe thonë ata ekonomike, politike, nuk e dimë, fakti që e kanë shpallur non grata. Cili është kontributi i Berishës në PD? Që ta fusë në luftë me SHBA? Cila është lufta politike e Berishës? Që ta mbështesë PD-në apo t’ja ofrojë Alizotit i cili po më shfaqet si kandidat tash. Avantazhi i vetëm që i ka bërë Berisha PD-së, është se ka krijuar një betejë që rrit një kandidat tjetër ose rrit Lul Bashën në skenën politike.  Disavantazh është se në një periudhe kohore të shkurtër unë mendoj se ai e dëmton PD sepse një pjesë e militantëve e ndjekin atë”, tha Haxhiu në Opinion.