Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Furtunë shkarkimesh në administratë, Rama kërkon nga drejtuesit në qarqe lista me emrat e drejtorëve dështakë, ikin 20 emrat e parë në Tiranë

Furtunë shkarkimesh në administratë, Rama kërkon nga
x

Politike

BE i vjen në ndihmë Shqipërisë, zbardhet shuma që përfiton vendi ynë për të përballuar krizën nga Covid-19

BE i vjen në ndihmë Shqipërisë, zbardhet shuma që

Komisioni Evropian ka miratuar një paketë ndihme për 8 vende, disa prej të cilave nga Ballkani Perëndimor, si pjesë e fondeve mbështetëse që këto vende të përballojnë krizën e shkaktuar nga koronavirusi.

Në listë ndodhet edhe Shqipëria, e cila do të përfitojë 180 milion euro. Krahas vendit tonë, përfitues janë edhe Kosova me 100 mln euro, Maqedonia e Veriut me 160 mln euro, si dhe Mali i Zi me një fond prej 60 mln euro.

Paketa synon të mbështesë procesin e zgjerimit për vendet që synojnë të bëhen pjesë e Unionit.

BE i vjen në ndihmë Shqipërisë, zbardhet shuma që

 

Më të lexuarat