BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x
BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x

Politike

BE jep mesazhin e rëndësishëm për Shqipërinë

BE jep mesazhin e rëndësishëm për Shqipërinë

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Sorrca ka përcjellë një mesazh për  8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë.

Në një postim në Twitter, diplomati i BE shkruan se të rinjtë shqiptarë janë liderët e së ardhmes së këtij vendi, duke theksuar dhe njëherë se BE mbështet Shqipërinë në arritjen e qëllimeve dhe ëndrrave.

“Gjatë 3 viteve të fundit, kam pasur rastin të shkëmbehem me shumë të rinj në mbarë Shqipërinë dhe mund të them se ju jeni liderët e së nesërmes dhe e ardhmja e ndritur e këtij vendi. BE është këtu  për t’ju mbështetur në arritjen e qëllimeve dhe ëndrrave tuaja! Shqipëria dhe #BE kanë nevojë për .vizionin,angazhimin & pjesëmarrjen tuaj për të ndërtuar një të ardhme më të mirë,më të gjelbër, më gjithëpërfshirëse & dixhitale. Si qytetarë të ardhshëm të BE ne duam të dëgjojmë zërin tuaj dhe të punojmë në formësimin e së ardhmes sonë të përbashkët. Gëzuar Ditën Komb.të Rinisë!”, shkruan Soreca.