BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

BE me dorë të hekurt, sanksionon ministra, gjyqtarë dhe oficerë iranianë, ja detajet

BE me dorë të hekurt, sanksionon ministra, gjyqtarë dhe

Bashkimi Evropian sanksionoi dy ministra të qeverisë iraniane për shkelje të të drejtave të njeriut, në sanksionet e reja të botuara në Gazetën Zyrtare të BE-së, një regjistër ligjor për rregulloret e BE-së. Ministri iranian i Kulturës, Mohammad Mehdi Esmaeili dhe Yousef Nouri, ministri i Arsimit, u përfshinë në mesin e 32 personave të rinj të shënjestruar me ndalimin e udhëtimit në BE dhe ngrirjen e aseteve. Shumë ligjvënës, gjyqtarë, prokurorë dhe oficerë burgu iranianë u shtuan për rolin e tyre në shtypjen e regjimit të Teheranit ndaj demonstruesve antiqeveritarë. Sipas sanksioneve të BE-së, u përfshi edhe drejtoresha e një burgu grash, e njohur për torturat, sulmet seksuale dhe vrasjet jashtëgjyqësore, ku mbahen shumë protestuese të ndaluara gjatë demonstratave. Ministrat e Jashtëm të BE-së miratuan sanksionet, ndërsa demonstruesit nga diaspora iraniane protestuan në Bruksel kundër regjimit të Teheranit.

Më të lexuarat