Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befason Alfred Moisiu, mesazh paralajmërues Berishës e Bashës

Postuar: 26/03/2019 - 21:44

Ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, ka komentuar krizën politikën në vend, duke u ndalur te vendimi i opozitës për të dalë nga Parlamenti duke djegur mandatet.
 
Moisiu është shprehur se PD është forca me e madhe opozitare, por ka shembuj në botë që dhe parti të mëdha janë zhdukur.
 
Ndër të tjera, ish-presidenti ka theksuar se politikanët që u tërhoqën nga mandatet, duhet të krijojnë një klimë mirëbesimi me politikanët që kanë mbetur në skenë.
 
“PD forca më e madhe opozitare politike. Por ne kemi shembuj në botë që parti politike janë zhdukur. Puna është që pavarëisht se këta politkanë u tërhoqën, kanë detyrë për hir të kontributeve që kanë dhënë, të paktën të ndihmojnë për të krijuar një klimë mirëbesimi me politikanët që kanë mbetur në skenë”, ka thënë Alfred Moisiu i ftuar në emisionin ‘Përballë’ në TVSH, 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit