BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale, Lorenc Vangjeli bën paralajmërimin e fortë për PL: Ja për çfarë do të luftojë partia e Metës

Zgjedhjet lokale, Lorenc Vangjeli bën paralajmërimin e fortë
x
BREAKING NEWS

“Televizionet shqiptare paguhen nga rusët”, Ngjela jep alarmin dhe paralajmëron: SHBA e pranoi, nuk flasin me emra, por...

“Televizionet shqiptare paguhen nga rusët”, Ngjela jep alarmin
x
BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x

Politike

Befason Ilir Meta, i bën thirrje SPAK-ut: Fëmijëve u kam thënë që nuk do u mbroj, bëni ç’të doni

Befason Ilir Meta, i bën thirrje SPAK-ut: Fëmijëve u kam

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, mbrëmjen e sotme gjatë emisionit “Top Story” i ka bërë thirrje SPAK-ut që të hetojë të gjitha çështjet për të cilat ai akuzohet.

Meta theksoi se një ndër prioritetet e tij është mos shkelja e ligjit, duke bërë me dije se në asnjë shtet që ka shkuar nuk i ka thyer ato.

Më tej, ish kreu i shtetit tha se edhe fëmijëve të tij u ka kërkuar që të respektojnë ligjet dhe nëse i shkelin ato, atëhere ai nuk do i dalë në krah.

“SPAk le të bëjë cfarë të dojë. Ilir Meta në asnjë shtet nuk ka shkelur asnjë ligj, e kam prioritet këtë. Edhe miqve tim ja u kam thënë këtë gjë, edhe fëmijëve të mi u kam thënë që prioritet kam tju shkolloj, ndërsa nuk ju mbroj sikur të shkelni ligjin më të thjeshtë të këtij vendi, keni për detyrë ta respektoni të jeni shembull”, tha Meta.

 

Më të lexuarat