BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

Befason Ina Zhupa, shfaqet si kurrë më parë në Parlament (FOTO)

Befason Ina Zhupa, shfaqet si kurrë më parë në Parlament

Në sallën e Kuvendit janë duke u zhvilluar diskutime të ashpra pasi mazhoranca kërkon që të votojë në Kuvend projektligjin për “Butrintin” që do të kalojë në administrimin e një fondacioni shqiptaro-amerikan.

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa është një ndër zërat më kritik pasi Butrinti po jepej me koncesion për 10 vite. Sic mund btë shihet në foto nga foltorja e Kuvendit, Zhupa poshtë xhaketës mbante një bluzë “T-shirt” me mbishkrimin: “Historia nuk jepet me koncesion” e shoqëruar me një foto nga parku i Butrintit.

Zhupa shtoi se lidhur me këtë projekt nuk kanë marrë mendimin nga asnjë arkeolog, ndërsa nuk kanë as aprovim nga UNESCO.

Gjithashtu para Kuvendit ditën e sotme është zhvilluar edhe një protestë me aktivistë, arkeologëve dhe historianë të cilët kundërshtojnë votimin e Butrintit për të cilën thanë se kjo është një skemë e pastër përfitimi, në favor të fondacionit, që sipas tij drejtohet nga një anti-shqiptar.

Befason Ina Zhupa, shfaqet si kurrë më parë në Parlament

Më të lexuarat