Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befason ish-deputeti demokrat: Do nxjerrin 8 emra kryebashkiakësh të inkriminuar/ Alfred Peza ndërhyn ‘live’ në studio: PD duhet falënderuar!

Postuar: 18/09/2019 - 07:45

Ish-deputeti i PD-së Agron Shehaj ka deklaruar mbrëmë në “Opinion” se Partia Demokratike do të publikojë dhe 8 emra të tjerë të kryetarëve të bashkive të majta që preken nga ligji i dekriminalizimit.  Ai ka theksuar se informacionet për ta dalin shumë shpejt dhe se PD i verifikon ato.

“Jemi duke parë dhe 8 raste. Ne na shkruajnë vetë. Vijnë njerëzit vetë, i njohin shumë mirë se me çfarë janë marrë këta. Ky i Vaut të Dejës nuk e di sa emra dhe mbiemra ka. Në momentin që ne na vjen indicia nga disa burime, në rastin e Valdrin Pjetrit ka qenë i dënuar në Itali ne gjejmë mënyrën për ta verifikuar. Nuk është ndonjë vështirësi për këtë, dalin shumë shpejt informacionet”, tha Agron Shehaj.

Për deklaratën e tij ka reaguar edhe Alfred Peza, i cili është shprehur se PD duhet falënderuar për denoncimet që bën.

 “PD duhet falënderuar për denoncimet që bën. Është duke bërë atë detyrë që bën çdo opozitë. Opozita ka meritën fillestare për ligjin e dekriminalizimit. Kur një opozitë, ka kauzën e të vërtetave, kur ajo ka qenë në parlament dhe i ka ngritur PS i ka dëgjuar dhe i ka votuar”, tha Peza.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 09:20

Ngritja e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion pritet të sjellë goditje në radhët e të korruptuarve dhe krimit të organizuar.

Postuar: 19/10/2019 - 09:05

Këshilli i Bashkimit Europian ka vendosur sërish kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Postuar: 19/10/2019 - 08:35

DW: Pas shpresave tё mёdha, erdhi njё zhgёnjim i madh pёr Maqedoninё e Veriut dhe Shqiprёinё.

Postuar: 19/10/2019 - 08:11

Zbardhet lista e deputetëve të cilët synojnë të marrin kredi të butë.

Postuar: 19/10/2019 - 08:08

 Dy ditë më parë Presidenti i Republikës, Ilir Meta vendosi që të dekretojë emërimin e proku

Postuar: 19/10/2019 - 08:06

Çdo ditë e më shumë po jepen sinjale se kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike,

Postuar: 19/10/2019 - 08:04

 Opozita parlamentare vijon të jetë e bindur se miratimi i reformës zgjedhore nuk do të kalo