Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befason ish deputeti i LSI: Ja mbrapa kujt po fshihet Edi Rama

Postuar: 19/03/2019 - 19:57

Në protestën e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e Unazës së Madhe, ka folur edhe ish-deputeti i LSI-së Braimllari.

Ai tha se kryeministri Edi Rama së bashku me policinë ‘partiake’ të drejtuar nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj po kërkojnë të shtypin banorët e Unazës së Re, por që nuk do ia dalin.

“Policia politike e Edi Ramës dhe Sandër Lleshaj kërkon të shtypi natën banorët e Unazës së Re. Policia të bëjë kujdes, të mos bëhet vegël politike e Edi Ramës. Edi Rama në grahmat e fundit të pushtetit të tij kriminal.

Edi Rama po përplas shqiptarët me njëri-tjetrin. Policia të distancohet nga urdhërat politik. Edi Rama nuk mund të fshihet pas gazit helmues. Nuk ka gaz që do shpëtoj Edi Ramën.”- u shpreh ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit