Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befason Rudina Hajdari, falenderon PS-në për homazhet për të atin, por kapet me mediat: Më sulmojnë

Postuar: 12/09/2019 - 13:23

Menjëherë pas homazheve për të atin, deputetja Rudina Hajdari ka falënderuar të gjithë ata që morën pjesë në  përkujtimoren për Azem Hajdarin.

“Falenderoj në mënyrë të veçantë kolegët, deputetët socialistë dhe qytetarët që morrën pjesën në përkujtimoren për tim atë. Ju falenderoj nga zemra për nderimin që i bëtë sot. Falënderoj të gjithë shqiptarët. Seanca e kaluar u prit me shumë sulme ndaj meje. Sulmet mediatike janë për të tërhequr vëmendjen ndaj këtyre që ne themi këtu. Ne punojnë  dhe përgatitemi për të bërë ballë një opozitë të fortë. Dashuria për këtë vend lidhet fort me kujtimin e tim e ti. Unë kurrë nuk do të zhgënjej popullin shqiptar apo ta përçajë atë.”, u shpreh deputetja Rudina Hajdari.

Ndërkohë që deputetja është në Kuvend,  Basha dhe Berisha ka shkuar për vizitë në shtëpinë e familjes Hajdari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj