BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x
BREAKING NEWS

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e vizitës së presidentit turk dhe bën deklaratën e papritur

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr
x

Politike

Befason Spartak Ngjela: Ai që do ta vuajë më shumë largimin e Berishës nga PD është Rama

Befason Spartak Ngjela: Ai që do ta vuajë më shumë largimin

Avokati Spartak Ngjela thotë se krydemokrati Lulzimj Basha ishte i detyruar të përjashtonte Sali Berishë. Ngjela argumenton se është Rama që do e vuajë më shumë ndërsa Basha fiton.

“E dija që do të përjashtohej. Doli non grata me të gjithë familjen ju duken të lehta këto. Ishte i detyruar të largohej. Është non grata në Amerikë me një tekst shumë të rëndë. Korrupsion dhe cënim të interesit amerikan. Nuk është vetëm por me të gjithë familjen. Edhe politika amerikane ia kërkoi hapur kreut të PD-së. Ju mendoni se e ka bërë Basha? Politika ka një rregull. Amerika i kërkoi eliminimin e Sali Berishës. Ai e mendoi dhe e përjashtoi. Ku është forca këtu? Është Amerika. Po Basha? Basha fiton shumë. Ai që do ta vuajë më shumë është Rama, i cili e ka pasur gogol Saliun në PD”, tha Ngjela për Ora News.