BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

Begaj dhe Rama po drejtojnë Këshillin e Sigurimit, mos ka vajtur për lesh kjo botë?! Ja si i përgjigjet Blendi Fevziu pyetjes së Ylli Rakipit

Begaj dhe Rama po drejtojnë Këshillin e Sigurimit, mos ka vajtur

Blendi Fevziu u pyet nga gazetari Ylli Rakipi lidhur me vizitën e Presidentit Begaj dhe kryeministrit Rama në New York, në punimet e OKB, ku Shqipëria drejton përkohësisht Këshillin e Sigurimit. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Fevziu deklaroi se kjo është çështje fati dhe se këtë herë ky fat i ka rënë Begajt dhe Ramës. 

Kujtojmë se Presidenti u nis drejt New York-ut me një delegacion të madh këshilltarësh, ku ishte edhe parukierja e gruas së tij dhe shoqërues të shumtë. 

Ylli Rakipi: Edi Rama dhe Bajram Begaj janë nisur në OKB. Si e arritëm këtë ditë të drejtojmë ne OKB-në? Mos vallë Fevzi ka ikur për lesh kjo botë, që Bajrami dhe Edi Rama të kenë këto detyra?

Blendi Fevziu: Pse vetëm Shqipëria? Shqipëria është anëtëre e përkohshme dhe i erdhi rradha këtë herë. Vjen një herë në 100 vjet.

Ylli Rakipi: Ju paska rënë këtyre të dyve domethënë.

Blendi Fevziu: Lufta e Kosovës i ra Majkos. Nuk I dihet kujt i bie.

Ylli Rakipi: Ndoshta na ra ne sepse Bajrami ka qenë edhe ushtarak.

Blendi Fevziu: Ne kemi të drejtën e drejtimit dy herë. Është koha kur zhvillohet sesioni i përvitshëm, pra të gjithë liderët janë aty. Rama do të drejtojë një mbledhje që ka lidhje me Ukrainën.
Nuk e di pse vajti edhe Rama edhe Begaj, zakonisht shkon vetëm njëri.

Ylli Rakipi: Bajrami kishte marrë me vete edhe parukieren, ngaqë në New York nuk kishte parukiere. Përfytyro të kishte flokë edhe ky Edi Rama… Vetëm personel sigurie kishte pak, ngaqë dihet se nuk rrezikohet nga asgjë.

Blendi Fevziu: Para disa ditësh doli një lajm, që Ksamili kishte rënë në Trip Advisor. U kontaktua një kompani që për arsye të kalkulimeve i hyri kësaj dhe u zbulua se nuk kishte lidhje. Trip Advisor kishte qenë një agjensi varkash që e kishte emrin Ksamil. Është një gjë që nuk e verifikon askush.