BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x
BREAKING NEWS

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para maternitetit? Gjinekologu zbulon të vërtetën

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para
x

Politike

Behgjet Pacolli zbardh detaje nga vizita në Hagë: Ja kush më impresionoi nga ish-Presidentët shqiptarë, ishte i pari që...

Behgjet Pacolli zbardh detaje nga vizita në Hagë: Ja kush më

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur ditën e sotme në një emision televiziv në lidhje me vizitën e tij në Hagë, tek burgu i Tribunales ku presin verdiktin 4 ish-krerët e UÇK-së.

Ai tregoi për gjendjen psikologjike të Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit e më tej foli edhe për ish-Presidentët shqiptarë që morën pjesë në vizitë.

Vizita në Hagë

Ishte një vizitë emocionuese, çdokush që sot e shijon lirinë e Kosovës duhet të mendojë edhe për këta djem që janë atje e po paguajnë një çmim. Çmimi është i lartë, por besoj se drejtësia do bëjë të vetën dhe këta djem të lirohen e të kthehen.

Si i gjetët Kadri Veselin, Hashim Thaçin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin psikologjikisht?

Me shëndet ishin mirë, mbaheshin. Nuk pretendohet të jenë dhe emocionalisht mirë, se jeta e mbyllur është e vështirë. Kanë shpresë se drejtësia do bëjë të vetën.

Iu bashkuan Pandeli Majko, Bamir Topi, Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani. Nga këta kush e ndjeu më shumë?

Besoj se secili në mënyrën e vet e ka përjetuar këtë vizitë. Të gjithë ishin të lumtur që morën pjesë në vizitë e kryen një detyrim moral. Më impresionoi Presidenti Moisiu, për shkak të moshës, por me shumë dashuri ndihmoi në organizimin e kësaj vizite. Erdhi i pari në aeroport për t’u nisur dhe u interesua për të gjitha detajet. I pari ishte ai që zbriti i veshur si duhet te recepsioni. Ai kishte dhe një protezë mekanike në gju dhe qante hallin se si do kalonte te kontrolli. Por dhe gardianët që na përcollën e dinin që bëhej fjalë për një zotëri të vërtetë. Megjithatë nuk i heq rëndësi edhe personaliteteve të tjerë.

Më të lexuarat