BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Politike

Bejko akuzon Berishën se po shkatërron PD, demokrati besimplotë se ka ardhur koha që kreu i “Foltores” të japë llogari para SPAK

Bejko akuzon Berishën se po shkatërron PD, demokrati besimplotë

Anëtari i Kryesisë së PD, Roland Bejko ka folur dje lidhur me lajmin se ish-kryeministri Sali Berisha mund të thirret në SPAK për të dëshmuar lidhur me privatizimin e kompleksit “Partizani”. Gjatë një prononcimi për mediat, Bejko e konsideroi këtë si diçka normale duke shtuar se e gjithë klasa politike duhej të thirrej para drejtësisë. Ndërsa Berishën e përcaktoi si liderin më të izoluar pas Enver Hoxhës, pasi nuk mund të udhëtonte drejt perëndimit për shkak të shpalljes “non-grata”. “Ky është një problem personal i Berishës në morinë e problemeve që ka ai dhe drejtues të tjerë të lartë të shtetit si kryeministri, apo edhe ish presidenti, Ilir Meta. Këta i kanë kthyer në probleme politike për të gjithë shqiptarët. Për mua gatishmëria e Berishës për të dëshmuar në SPAK lidhur me privatizimin e kompleksit “Partizani” nuk është një lajm. Është një shtetas shqiptar si gjithë të tjerët dhe duhet të bëjë detyrën e tij”, deklaroi ai. më tej zoti Bejko u pyet regjistrimin e kallëzimit të Beqirit për Metën, teksa ky i fundit mund të thirret nga SPAK. “Mendoj se të gjithë shtetasit shqiptarë duhet të paraqiten kur i thërret drejtësia. Unë mendoj se e gjithë klasa politike e ka radhën për t’u thirru në SPAK, sepse është një klasë që përgjatë 32 viteve ka abuzuar me pushtetin dhe në perceptimin publik janë fajtor për korrupsionin galopant në drejtësi. Kjo ndodh kur qëndron me çdo kusht në politikë, bëhesh si ai uji i ndenjur. Klasa politike ka qelbur gjithë mjedisin shoqëror shqiptar. Unë uroj që Berisha të jetë i pafajshëm, por gjithë PD-në po e merr në qafë sepse e ka izoluar pa një projekt të qartë politik, me një ekip tmerrësisht të konsumuar dhe me statusin “non-grata”. Berisha pas Enver Hoxhës është lideri më i izoluar sepse nuk shkon dot në perëndim. Këtë e paralajmëroi edhe vetë ambasadorja Yuri Kim e cila tha nëse do zgjidhni si kryetar një individ që është shpallur “non-grata”, do të hani bar. Konkretisht pjesa e foltores në PD po ha bar sepse nuk është alternativë”, nënvizoi Bejko.

Më të lexuarat