BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Bejko paralajmëron përjashtime: Konservatorët britanikë hoqën 20 deputetë pasi nuk mbanin të njëjtin qëndrim si partia

Bejko paralajmëron përjashtime: Konservatorët britanikë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko tha se konservatorët britanikë hoqën 20 deputetë për shkak se nuk mbanin të njëjtin qëndrim si partia duke nënkuptuar këtu se mund të ketë përjashtime.

Sipas tij nuk ka kuptim që të vazhdojë të qëndrojë në parti Sali Berisha kur vetë Bardhi që sot është bashkuar me të e ka përjashtuar nga partia.

“Këta jo vetëm që nuk janë në linjën e partisë dhe nuk i zbatojnë vendimet e partisë, del e thotë ‘nuk e njoh partinë’. Po si del ti flet në emër të partisë kur ti nuk njeh kryetarin e forumeve të partisë? Po ata njerëz, ata demokratë që rezistuan?

Ata demokratë që nuk u bashkuan me Berishën nuk është se qëndruan nga unë, nga Basha, nga Bardhi apo të tjerët.


Ata janë demokratë që e kanë refuzuar Berishën në kohën kur ne të tjerët nuk flisnim. Unë kam respekt për ata dhe do t’i mbështes deri në fund,” – u shpreh Bejko.