BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Beleri bën lëvizjen e radhës nga burgu

Beleri bën lëvizjen e radhës nga burgu

Ndonëse ndodhet në burg që prej zgjedhjeve të 14-majit, Fredi Beleri ka bërë lëvizjen e radhësStafi i Fredi Beleri ka depozituar në SPAK një kallëzim penal për bashkinë Himarë dhe ish-kreun e bashkisë Jorgo Goro.

Nga qelia e burgut, Beleri me anë të përfaqësuesve të tij ligjorë, ka depozituar në SPAK kallëzim për të gjitha shkeljet e konstatuara nga KLSH-ja në periudhën 2019-2021 në bashkinë Himarë lidhur me fondet publike.

Përgjegjësi, sipas tij, ka direkt ish-kryetari Jorgo Goro dhe bashkëpunetorët e tij këto vite.
Postimi:
Te dashur bashkeqytetarë !
14 Maji dhe gjithe ngjarjet qe ndodhen me pas , sollen per Himaren, mbarimin e nje periudhe pandeshkueshmerie te pushtetareve lokale qe qeverisen per 12 vite ne menyre te pa pergjegjshme fondet publike dhe pronat tuaja .
Tashme koha e abuzimit me leket e taksapaguesve Himariote , pronat private dhe publike ka marre fund !
Fredi Beleri ne cilesine e Kryetarit te zgjedhur te Bashkise Himare ka depozituar ne SPAK kallezim penal per gjithe abuzimet e konstatuara nga KLSH ne peridhen 2019 -2021 ne Bashkine Himare lidhur me fondet publike te shperdoruara dhe shkeljet e pafundme te ligjit qe ngarkojne me pergjegjesi direkte Jorgo Goron dhe bashkepunetoret e tij ne vite.

Më të lexuarat