BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Politike

Belind Këlliçi lë sot mandatin, çfarë ndodhi me deputetin e PD-së

Belind Këlliçi lë sot mandatin, çfarë ndodhi me

Deputeti demokrat Belind Këlliçi pritet të lërë këtë të enjte mandatin, për t’u fokusuar në garën për Bashkinë e Tiranës. Si një kandidat i “Primareve” në Partinë Demokratike, ai është i detyruar të lërë mandatin e deputetit duke qenë se prej muajsh është zyrtarizuar.

“Të dashur kolegë, Sot Belind Këlliçi do të mbajë në Kuvend një fjalë të rëndësishme, në seancën e dorëzimit të mandatit”, thuhet në njoftimin për mediat të shpërndarë nga zyra për mediat.

Pritet që gjatë fjalës së tij në punimet e sotme të Kuvendit, Belind Këlliçi të njoftojë dhe lënien e mandatit. Ai garon përballë Erion Veliajt për Bashkinë e Tiranës, në zgjedhjet e 14 Majit, ndërsa kandidatë janë dhe Endri Shabani i Thurjes dhe Arlind Qori i Lëvizjes Bashkë.

Newsbomb Albania transmeton drejtpërdrejt punimet e Kuvendit dhe patjetër dhe fjalën e politikanit Belind Këlliçi, për tërheqjen e tij nga mandati si deputet i Partisë Demokratike.

Më të lexuarat