BREAKING NEWS

Si u fal Porti i Durrësit me negociata sekrete, ja rregullat që janë shkelur në marrëveshjen e fshehtë të qeverisë me arabët

Si u fal Porti i Durrësit me negociata sekrete, ja rregullat që
x
BREAKING NEWS

Pas publikimit të dosjes, Sali Berisha konfirmon moskandidimin e Ilir Metës për kryetar të Bashkisë të Tiranës, pasi është spiun i ish-Sigurimit të Shtetit

Pas publikimit të dosjes, Sali Berisha konfirmon moskandidimin e Ilir
x
BREAKING NEWS

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit të Dick Martyt për krime nga UÇK, e cilëson të pabazë dhe kërkon të hartohet një i ri, tërbohen serbët

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit
x
BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x

Politike

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë

Gazetari Ben Andoni, i cili foli lidhur me marrëdhëniet PD-LSI dhe nëse shikonte një koalicion të mundshëm mes tyre.

Andoni tha se nëse Berisha merrte ligjërisht siglën e PD, bazës do i zgjerohej akoma më shumë oreksi dhe do nisnin pretendimet që mund të nxirrnin jashtë loje edhe Berishën. Ai e shikonte me skepticizëm bashkimin LSI-PD sepse mendonte që kishin çështje të pazgjidhura si përplasja për mandatet, problemet e brendshme të LSI por dhe oreksi i tyre që kurrë nuk ngopej.

“Berisha duhet të presi shtatorin. Me këtë agresivitet që po përdorin në retorikë tregojnë që janë të paqartë për vendimin. Kur të shpallet vendimi, nëse partia e Berishës merr legalisht siglën e Partisë Demokratike unë mendoj që do fillojnë pakënaqësitë brenda, të cilat në fakt kanë filluar. Këtë e kam parë më Salianjin. Nuk besoj që Spaho dhe të tjerët mund ta gëlltisin lehtë atë që ka bërë Salianji, që ka dalë kundër një pjesë të madhe deputetësh gjatë kohës së përplasjes. Por nga ana tjetër, në momentin që merret logoja zyrtare, Berisha u premtoi që do hapë rrugën dhe ata nuk janë budallenj. Mendoj që do i hanë kokën njeri-tjetrit dhe këtë fat do ketë dhe Berisha pak nga pak. Kjo sepse zgjedhjet janë shumë afër dhe njerëzit nuk mund të presin pafundësisht që të jenë në rreshtin e tretë apo të dytë. Berisha vetë është i plotësuar, por ka një pjesë njerëzit aty që kanë qenë në hije. Nuk mund të presin bashkim me LSI kur patën përplasje që tek lënia e mandateve. Ndikon edhe oreksi i madh i LSI sepse është një parti pa asnjë lloj ideologjie. Kjo baza në PD nuk mund ta gëlltisë kaq kollaj LSI-në”, tha Andoni

Më të lexuarat