BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

Berisha ankim në Kolegjin Zgjedhor, Frrok Çupi zbardh prapaskenat dhe zbulon se çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Berisha ankim në Kolegjin Zgjedhor, Frrok Çupi zbardh prapaskenat

Analisti Frrok Çupi thotë se Kolegji Zgjedhor do e rrëzojë ankimin e Sali Berishës, në lidhje me regjistrimin në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë televizive, Çupi u shpreh se Kolegji Zgjedhor do të marrë të njëjtin vendim si KAS-i dhe KQZ-ja.

“Këto janë disa veprime të kalkuluara në bazë të ligjit prej kohësh. Madje, janë kalkuluar edhe në publik, edhe në analizën politike që është bërë. Është e pamundur që të jetë ndryshe nga vendimi i KAS-it dhe KQZ-së. Vendimi i Gjykatës së Apelit që zhvillohet nesër, nuk pritet të sjellë asgjë të re, përveçse asaj që është parë deri tani. Ai vendim nuk do të ketë asnjë efekt mbi atë që do të bëjë grupimi i Foltores.

Do shikojmë të njëjtin trend, hap, direksion, që do të jetë drejt zgjedhjeve, pavarësisht se kam apo nuk kam vulë, kam emër apo nuk kam emër. Nuk është parë që një grupim, pa pasur asnjë të derejtë ligjore, të tentojë të bëjë ligj. Më duket se jemi në një situatë parapolitike, ku vendos vullneti personal mbi ligjin që është miratuar në mënyrë sovrane prej ligjvënësve”, theksoi ai.

Më të lexuarat