Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha bojkoton kuvendin: Programi një ligjëratë bajate dhe e ulët

Berisha bojkoton kuvendin: Programi një ligjëratë bajate dhe e ulët

Postuar: 11/09/2013 - 18:56

Në nisje të prezantimit të programit qeverisës nga kryeministri, Edi Rama, ish kryeministri Sali Berisha dhe ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, të cilët kanë nisur të zhurmojnë fjalimin e tij duke braktisur sallën e kuvendit.

Pasi ka dalë nga salla plenare, Berisha foli për gazetarët, duke thënë se Rama e nisi me një retorikë të ulët ndaj opozitës.

“Çfarë është programi. Një ligjeratë  bajate dhe e ulët. As edhe një kosto, asnjë buxhetim, të vetmet shifra që do gjeni në program janë 300 mijë vende punë dhe disa përqindje të tjera, që janë trillime kundër qeverisjes së PD-së. Në menduam se do të mund të kapërcejë,  premtimet alla Papandreu me të cilat mashtroi dhe mori votën shqiptarëve.

Ne erdhëm , ne na u shpall luftë. Etërit janë aty, jo bijtë. Ky është hakmarrës primitiv. Hakmarrje për atë që i kemi bërë etërve në '92. Demokratët nuk kanë pasur rezultatin që meritonin, por demokratët janë të pathyeshëm”,  u shpreh Berisha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr