BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Berisha doli më i fortë nga përplasja në PD? Ja si mendon Gaz Bardhi

Berisha doli më i fortë nga përplasja në PD? Ja si mendon

Gazment Bardhi ka pranuar se ish-kryeministri Sali Berisha ka mbështetjen më të madhe të demokratëve.

Në emisionin “Opinion”, Bardhi tha se beteja kundër Berishës para dy vitesh nisi për të forcuar PD, por rezultoi se u dobësua opozita dhe vet partia.

Fevziu: A është e vërtet që Berisha doli më i fortë nga kjo. Pra, ju përjashtuat Berishën, por ai doli më i fortë pasi kishte mbështetje më të madhe?

Bardhi: Kjo është krejtësisht e vërtetë. E nisëm betejën për të bërë PD më të fortë, por u dobësua PD dhe opozita. Kishte një pjesë të demokratëve që na dëgjuan ne, nga ata që dëgjuan Berishën dhe nga ata që nuk dëgjuan asnjë palë. Në kushtet ku jemi  do të duhet të gjejmë një zgjidhje. Kemi arritur ta bëjmë opozitën funksionale në parlament, nuk kuptoj pse Basha mban një tjetër qëndrim së bashku me disa deputetë. Kur unë shikoj që më 14 maj.

 

Më të lexuarat