BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x

Politike

“Berisha e ka dorën te koburja”/ Trondit Frrok Çupi, plas deklaratën e fortë dhe ngre alarmin

“Berisha e ka dorën te koburja”/ Trondit Frrok Çupi,

Analisti Frrok Çupi teksa analizoi protestën e ditës së sotme para Kryeministrisë, deklaroi prania ende në politikë e Sali Berishës sot është mjerim i madh kombëtar.

“Problemi i numrave për mua ka qenë një ‘bizarre’ në çështjen e Berishës. Proklamimi i shifrave ka ardhur nga grupi i Berishës. E ka të domosdoshme të thotë kam numra, por ne nuk i dimë. Ta zëmë se brenda PD-së Berisha ka më shumë numra. Kjo s’thotë gjë. Sot e kësaj dite të flasim akoma për Berishën, është mjerim i madh kombëtar. Kush nga fundërrinat që kanë shkaktuar dhunë në botë është në krye të idesë. Numrat janë një ogur i keq, që me numrat brenda PD-së tentojnë t’i imponohen një kombi që s’ka lidhje me ato numra. Në Shqipëri ku revolucionet s’kanë qenë serioze, s’kanë fituar ata që kanë dalë në rrugë pas 92’, kanë fituar ata që kanë qëndruar në shtëpi. Sepse s’janë shumicë në popull, janë një pakicë”, tha ai.

Çupi tha se njerëzit kanë frikë nga Berisha pasi e ka njërën dorë në kobure në shekullin e 21.

“Ky është një problem, ky është problemi real, por në protestë kjo çështje është më periferikja. S’ke një raport, si mund të zgjidhet çështja e çmimeve. Çfarë propozimi ka. Një nga militantët më zellshëm të PD tha unë largohem nga protesta, sepse më thonë njerëzit çfarë do bëni për ne dhe nuk e dimë çfarë do bëjmë. Ajo është protestë për fatin e Berishës. Këto janë egërsira, atavizma të asaj periudhe. Njerëzit kanë frikë nga Berisha. Ai e ka dorën në kobure. E ka dorën te pushka, jemi në Shekullin e 21. I shikoni liderët në Evropë janë fytyra të buta. Ne kemi një njeri që thotë do shkoj të vrasë para Kryeministrisë. Ky shtet që i jep klimë harbutërisë në bulevard, kemi të bëjmë me një fenomen që duhet ta studiojmë jashtë Berishës. Sepse Berisha është një person që lulëzon brenda këtij lloj plehu”, u shpreh Çupi.

Më të lexuarat