BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh më”, Monika Kryemadhi kapet keq me Klodiana Lalën: Mos bëni zhurmuesin, ik shko në..

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh
x

Politike

“Berisha e tundi PD-në”, Paloka e pranon: Opozita nuk është mjaftueshëm e...

“Berisha e tundi PD-në”, Paloka e pranon: Opozita nuk

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv për zhvillimet në selinë blu, ku ka pranuar se opozita nuk është mjaftueshëm e bashkuar për të mundur regjimin, por ajo që ndodhi pas 9 shtatorit është më tepër pozitive se sa negative.

Edi Paloka: Nuk mund të themi që opozita është e bashkuar ashtu siç duhet të jetë për të përmbysur këtë regjim, për këtë jemi koshientë. Më e mira është që të bashkohemi. Kemi një qëllim të gjithë, jo thjesht partitë opozitare apo këto që ishin në koalicionin e 25 prilli, por të gjithë ata që mendojnë qofshin parti politike, shoqata, individë, qytetarë të thjeshtë që mendojnë se ky regjim duhet të përmbyset, duhet të bashkohen me opozitën. Lojërat nuk më pëlqen ky apo ai janë në shërbim të Ramës. Ajo që ndodhi me PD-në pas 9 shtatorit është më tepër pozitive se sa negative. Pas 25 prillit ne ishim si në kënetë. Ajo që ndodhi me Berishën, lëvizim e tundi PD dhe angazhoi një pjesë të madhe të militantëve dhe anëtarëve që deri në atë moment ishin në gjumë.

Juristi Leonard Karaj nuk mendon në të njëjtën linjë me Palokën. Sipas tij, ndarja e opozitës në 3 grupime nuk tregon përparim pozitiv.

Leonard Karaj: Fakt është se sot Grupi Parlamentar i PD është ndarë minimalisht në 3 fraksione. Disa që pretendojnë se janë Rithemelimi, disa që duan të mbajnë ende bashizmin në PD dhe disa të tjerë që tentojnë të bëjnë pazaret e afërta. Si mund të flasim për një bashkim të opozitës kur jemi në një kaos total?

Në Gjykimin e Palokës, ndarja shihet vetëm brenda Grupit Parlamentar, pasi sipas tij, baza është e bashkuar.

Edi Paloka: Kjo ndarje është vetëm në pjesën e Grupit Parlamentar. Në bazë është në përmasa të papërfillshme. Në Grupin Parlamentar kemi të bëjmë me interesa të ngushta dhe jo me parime sepse të paktën pas 6 marsit, kur u bë e qartë se kush e përfaqësonte PD-në dhe ata që kishin dyshime për atë që ndodhi më 11 dhjetor, të gjitha këto dyshime ranë.

 

Më të lexuarat