Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha për Fadil Hasën: Ishte një nga mbështetësit më të vendosur të PD

Postuar: 16/07/2018 - 19:58

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit të humorit Fadil Hasa.

Berisha shprehet se Fadil Hasa ishte një nga mbështetësit më të vendosur të Partisë Demokratike, në ditët e saj mëtë vështira.

Postimi i plotë:

Dielli perendoi pergjithmone per artistin e mirenjohur Fadil Hasa!

Te dashur miq, sot u nda nga jeta Fadil Hasa, njeri nga artistet me te mirenjohur, me te talentuar, me popullor te teatrit, estrades, filmit shqiptar, duke zhytur keshtu ne hidherim dhe zi familjen e tij te nderuar, boten e artit, mbare artedashesit shqiptar qe deshen dhe çmuan aq shume interpretimet e tij mahnitese.

Por Fadil Hasa ishte dhe njeri prej mbeshtetesve me te vendosur dhe te shquar te Partise Demokratike dhe demokracise shqiptare dhe ne ditet me te veshtira te tyre.

Duke shprehur ngushellimet e mia me te sinqerta familjes Hasa per kete humbje te pakompensueshme dhe mbare botes se artit, qytetareve artedashes dhe demokrateve shqiptar, une i lutem Zotit qe shpirti i madh i Fadilit te gjeje paqen e merituar! Ngushellime!! sb

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 24

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 21:26

  Është mundur që shpesh herë ta mbajë familjen e tij larg mediave dhe fotove në rrjete sociale, por siç duket këtë herë kryeministri Edi Rama ka ‘thyer’ rregullin.

Postuar: 20/10/2018 - 20:59

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar  pas zbulimit të laboratorit të drogës dj

Postuar: 20/10/2018 - 20:05

Më në fund pas merkatos të futbollistëve, merkatos së peshkut dhe merkatos së plehrave hyri në lo

Postuar: 20/10/2018 - 19:08

Zëdhënësi i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me

Postuar: 20/10/2018 - 19:03

Deputeti i PD, Titan Shehu ka reaguar pas vizitës  se kreut të qeverisë në Fier.

Postuar: 20/10/2018 - 18:07

Ditën e sotme, ka reaguar deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e cila ka thënë se sot shqiptarët p

Postuar: 20/10/2018 - 17:54

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Ministrin e Jashtëm.Teksa ka publ