BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Berisha i 'bën bisht' SPAK-ut, thumbon ish-deputetja e njohur: Kur drejtësia flet, politika hesht

Berisha i 'bën bisht' SPAK-ut, thumbon ish-deputetja e njohur:

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska thotë se puna e SPAK është pozitive, bazuar edhe në perceptimin e qytetarëve.

Në një intervistë televizive, Përnaska u shpreh se kur drejtësia flet, politika hesht, duke iu referuar rastit të ish kryeministri Sali Berisha, i cili ka refuzuar të paraqitet në gjykatë, për dy masat e sigurisë të dhëna ndaj tij.

“Percepitimi i opinionit publik për reformën në drejtësi, për mënyrën sesi funksionon SPAK është pozitiv. Për mua, ka rëndësi perceptimi qytetar. SPAK po funksionon, po jep efektet e veta, por sigurisht që nuk është i përsosur, ka nevojë për përmirësim. Kush nga institucionet shqiptare është i përsosur, ky parlament që pamë? Këtë nuk e vendosim ne, këtë e vendosin institucionet. Ne flasim për demokraci. Demokracia ka në themel shtetin ligjor, në shtetin ligjor të gjithë janë të barabartë para ligjit.

Kur flet drejtësia, politika hesht. Unë dua të shoh sa më parë vendin tim në BE, nuk më intereson politikani i radhës. Edhe kryetarët e partive janë të përkohshëm. Unë jam e insteresuar, si qytetare në radhë të parë, që e djathta të gjejë dhe të shfrytëzojë mundësitë për t’u riorganizuar. Është thyer raporti i besimit të qytetarit me Partinë Demokratike”, theksoi ajo.

 

Më të lexuarat