BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Berisha i përgjigjet Yuri Kimit: Zonja ambasadore i ke thënë Bashës se kam dosje, por…

Berisha i përgjigjet Yuri Kimit: Zonja ambasadore i ke thënë

Ish-kryeminstri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e ambasadores së SHBA, Yuri Kim lidhur me vendimin e DASH për shpalljen non grata nga SHBA.

Berisha thotë se Kim i ka thënë kreut të PD Basha se ish-kryeministri ka dosje, por bën sikur nuk i di.

Ish-kreu i PD thotë se në ato dosje janë raporte me informacione të pasakta që janë marrë nga media dhe qeveria “Rama”

“Ambasadorja ka deklaruar para disa ditësh se habiten se si njerëzit bëjnë të paditurin. më lejoni të them këtu para shqiptarëve, zonja ambasadore e ke thënë këtë por i ke thënë dhe diçka tjetër. I ke thënë Bashës, Berisha e di që në kemi dosje por ai nuk i beson ato dosje. Nga e di që kam dosje, DASH ka deklaruar se sekretari i shtetit ka marrë vendimin e raporteve të shoqërisë civile, të mediave raporte të qeverisë së Ramës. Raporte anti-korrupsion që nuk janë botuar kurrë, unë nuk kam thënë që nuk janë dosjet, por janë shpifje shpifje. Edi Rama 2 vite me radhë me Engjëll Agaçin ka çuar me dhjetëra vendime të qeverisë, të gjitha i ka kthyer prokuroria e tyre si të pa asnjë bazë”,-tha Berisha.

Më të lexuarat