BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

“Berisha me dorën e tij, i ka drejtuar snajperin në kokë kryetarit të...”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ dhe tregon çfarë i trembet kryeministri Rama: Nuk ka rrugë tjetër!

“Berisha me dorën e tij, i ka drejtuar snajperin në kokë

Gazetari Frrok Çupi i sheh si një lajm të mirë aksionet e funti të SPAK, pasi sipas tij vetëm në këtë mënyrë kryeministri do të ketë frikë nga ligji dhe do të tregohet i kujdesshëm në zgjedhjen e ministrave të rinj të qeverisë së tij.

Nga ana tjetër kemi edhe disa dosje nga pothuaj çdo ministri që po hetohen nga SPAK, a e kushtëzon kjo Ramën të mendojë për emra të rinj për të mos rrezikuar në të ardhmen?

Të shpresojmë se kryeministri Rama do të ketë frikë nga SPAK dhe nga ligji. Ky është një lajm i mirë. Deri më sot kryeministrat nuk kanë pasur frikë nga ligji. Kryeministri më ‘ trim’  në vend është SAli Berisha. Ai ka vrarë katër demonstrues vetëm pse deshën të prekin gardhin e zyrës së tij. Berisha, me dorën e tij, ka drejtuar armën snajper mbi kokën e kryetarit të opozitës, vetëm pse ai protestonte. Ka deklaruar se do të vriste cilindo që do të demonstronte, veç nëse ‘ nuk e shpon plumbi’. E shikoni ku e kemi vendin tonë për shkak të ‘trimërisë së qeverisë’? Kemi një Shqipëri të vjedhur e të rrënuar dhe një qeveri e familje në derë të burgut. Të paktën, fillimisht, kryeministri të ketë frikë nga ligji dhe të mos rekrutojë njerëz me ‘ hije në mushkëri’. Pa gjatë rrugës prapë mund të shfaqen sëmundje korrupsioni te ministrat apo zyrtarët. E prapë do të ‘qërohen’. Se nuk ka rrugë tjetër, nuk kemi një mënyrë që t’ u marrim qimen dhe t’ i njohim ministrat se nuk do të vjedhin kurrë. Por për fat kemi drojën ndaj ligjit; kjo është garancia.