BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

Berisha merr goditjen e radhës nga vendlindja e tij, bashkia heq posterin gjigand të ish-kryeministrit

Berisha merr goditjen e radhës nga vendlindja e tij, bashkia heq posterin

Fundi i palavdishëm i Sali Berishës u vendos që kur DASH e shpalli 'non grata', që më pas u shoqërua edhe me vendimin e Bashës për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD.

Nëse deri më sot 'mbështetja e vetme' që i kishte mbetur ishte nga vendlindja e tij, duket se dhe tropojanët kanë hequr dorë duke rrëzuar kështu ndikimin që Berisha kishte në këtë qytet.

Bashkia e Tropojës pas shumë vitesh ka hequr posterin e Sali Berishës, që e mbante në ballinën e institucionit duke i 'marrë frymën'. Ndër vite kjo bashki është drejtuar nga demokratë, por edhe nga socialistë përgjatë dy viteve të fundit, por portreti gjigant i Berishës ka qëndruar në këtë institucion.

Por sot bashkia ka vendosur ta heq banderolën duke çliruar institucionin nga imazhi i një personi, që akuzohet nga SHBA për minim të demokracisë dhe korrupsion.

Berisha merr goditjen e radhës nga vendlindja e tij, bashkia heq posterinBerisha merr goditjen e radhës nga vendlindja e tij, bashkia heq posterin

Më të lexuarat