BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x
BREAKING NEWS

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe zbulon prapaskenat e protestës së 7 korrikut: Rama nuk do të ishte i qetë nëse...

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe
x

Politike

“Berisha ndjehet si miu në çark”, Frrok Çupi zbulon ‘grackën’ ku po e fut SHBA ish-kryeministrin dhe paralajmëron zhvillimet e rëndësishme: Që të mos shpërthejë si një ‘bombë’...

“Berisha ndjehet si miu në çark”, Frrok Çupi

Gazetari Frrok Çupi ka komentuar sot vizitën e ish-Sekretarit amerikan të Shteti, Mike Pompeo.

Çupi deklaroi se ardhja e tij ishte një mesazh që SHBA po e përkëdhel shumë Shqipërinë për të çmontuar rrezikun Berisha që të mos shpërthejë si një bombë.

Sipas tij, Berisha tani ndodhet si miu në çark për të thënë të vërtetën, por beson se mund t’ja dalë duke bërë manovra.

“Ardhja e tij si një nga njerëzit, kockat më të forta që ka SHBA, madje ka disa koincidenca që e bëjnë sikur të mendosh me që drejtë se SHBA po e përkëdhel shumë Shqipërinë për ta çmontuar rrezikun Berisha që të mos shpërthejë si një bombë, dhe po ja bën të gjitha ysmtet. Çdo akuze të Berishës, SHBA del dhe i kundërpërgjigjet. Berisha tani ndodhet si miu në çark për të thënë të vërtetën, por beson se mund t’ja dalë duke bërë manovra, por është e papranueshme që një parti e udhëhequr prej tij. Partinë e bën në radhë të parë shpirti i kombit, nëse i shkon për shtat shpirti të tij atëherë ka rrugën e ligjit dhe nëse ai e njeh është parti. Me shpirtin e kombit dua të them se ky është një grupim antiamerikan i spikatur si i atillë.  Ata kanë thënë që kanë numrat por kjo është çështja e PD brenda, me numra është zgjedhur dhe Basha dhe me miratimin e Berishës, por s’ka ndodhur ndonjë gjë përveçse shpalljes non grada të Berishës.”, tha Çupi.