Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha: Një mirëmëngjes për piktorin dështak dhe shpirtin e tij katran!

Postuar: 21/07/2018 - 10:44

"Një mirëmëngjes për piktorin dështak dhe shpirtin e tij katran! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital". Ky është mesazhi therës, i shoqëruar me një foto të dhimbshme, që ish-kryeministri Sali Berisha ia ka përcjellë sot publikisht nga rrjetet sociale, kreut të qeverisë, Edi Ramës. Foto që ilustron më së miri hendekun social në vend, mbart shqetësimin dhe indinjatën e qytetarit që e ka konstatuar pamjen.  

Postimi i plotë:

“Pershendetje Doktor ne nje koh ku ,njerzit skan buk te hane, ku rinia iken jashte ,ku tatimoret gjobitin pa meshir, ku hashashi lulezon ,dhe papunesia harin kulmin .taksat e tatimpagueseve Shqiptar shkojn per te ben pushime e qefe neper cadrat e freshistave shqiptar ne jale ku hane pin si derat ne kuriz te kacidhiarit ne kuriz te popullit ketej u presin asistencat pushojn nga puna presin drita uje ven gjoba marin ryshfete per te ber qefe e orgjira ne plazhet e Jales kjo esht rilindja .kurse qytetar te tjere i shkret qe do hane vaktet ne koshat e plehrve si e katandisi maskarai”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 21:16

Teksa studentët vijojnë të qëndresën e tyre para Kryeministrisë në këto temperatura të ulëta, kreu i qeverisë ka postuar një foto të tij në rrjetin social ‘Instagram’ me komentin: “Kur do flasim&rdqu

Postuar: 12/12/2018 - 21:02

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar gjithashtu lidhur me ngritje

Postuar: 12/12/2018 - 20:54

25 persona raportohet të jenë proceduar nga Policia pas protestës një javore të studentëve para g

Postuar: 12/12/2018 - 20:20

Pasi Autoriteti Rrugor Shqiptar kallëzoi në Prokurorinë e Tiranës kompaninë “DH Albania&rdq

Postuar: 12/12/2018 - 20:13

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas deklaratave të Ministrisë së Jashtme të

Postuar: 12/12/2018 - 20:04

Pas procedimit të publicistit dhe profesorit Edmond Tupe ka reaguar edhe djali i ish-kryeministri

Postuar: 12/12/2018 - 20:00

Pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor, ku u zgjodhë