BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x
BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x

Politike

Berisha njofton se do shkojë në Bilisht dhe do takohet online me demokratët e SHBA, mbështetësit e tij cilësojnë “Foltoren” si shpëtim për PD

Berisha njofton se do shkojë në Bilisht dhe do takohet online me

Teksa ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar se javën që vjen do të zhvillojë më 3 dhjetor një tubim me demokratët e qytetit të Bilishtit dhe dy ditë më pas një takim online me demokratët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, deputetë e Partisë Demokratike të pozicionuar tashmë hapur në krah të tij kanë dale dje në mbështetje të “Foltores”. Duke folur në një prononcimi për mediat, deputeti Tritan Shehu deklaroi se Kuvendi i datës 11 dhjetor i thirrur nga Berisha, sipas tij, kërkohet nga çdo demokrat në Shqipëri. Madje, zoti Shehu theksoi se “Foltorja” e Berishës është motor zhvillimi në vend. “Foltorja është motor i zhvillimit në vend. Firmat e delegatëve janë lehtësisht të verifikueshme. Anëtari i PD-së është më i rëndësishmi, e kur flet anëtari, të gjithë heshtin. Ajo që bën Basha është anti-Kuvend, prevalon Kuvendi i datës 11 dhjetor. Kuvendi i 11 dhjetorit kërkohet nga demokratët e Shqipërisë. Duhet formalizuar edhe rregulli, se kryetari i partisë, pas humbjeve në zgjedhje, duhet të japë dorëheqjen. Edhe ata që thërrasin Kuvendin e datës 18 e dinë se bëjnë vepër anti-demokratike dhe imorale. Anti-mitingu i datës 18 dhe veprimet e shkarkimeve të Bashës në parti janë veprime si dishepujt e Enver Hoxhës në vitet 1990, kur Hoxha kishte rënë tashmë. PD tani ka hyrë në një kanal të qartë zhvillimi, më datë 11 në Kuvend do dalim në vendime shumë të rëndësishme”, deklaroi Shehu. Ndërkohë publicitet “Foltores” së 3 dhjetorit në Devoll i ka bërë edhe deputeti i PD, Edmond Spaho. Ky i fundit në rrjetet sociale fton demokratët që t’i bashkohen takimit ku do jetë prezent ish-kryeministri Berisha. “Të nderuar demokratë dhe qytetarë të Devollit, Ditën e Premte, datë 3 Dhjetor 2021, ora 17.00, në Qendrën Kulturore Bilisht, zoti Sali Berisha do mbajë foltoren me demokratët dhe qytetarët e Devollit për një PD më të bashkuar, më të fortë dhe me të hapur, e cila të jetë në gjendje të shporrë narkoshtetin e Ramës dhe patericave që e ndihmojnë”, shkruan Spaho.