BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Berisha “pa parti”, Frrok Çupi zbardh skenarin e ish-kryeministrit: Që kur u shpall “non grata” nga SHBA...

Berisha “pa parti”, Frrok Çupi zbardh skenarin e

Analisti Frrok Çupi deklaroi se ish-kryeministri Sali Berisha e dinte se nuk do mund ta merrte drejtimin e Partisë Demokratike, që kur u shpall “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në maj të vitit 2021.

Në një intervistë për ABC News, Çupi u shpreh se që kur u etiketua si minues i demokracisë, ishte e ditur se Berisha, por edhe Meta e zyrtarë të tjerë, do të ndodheshin në situatën e tanishme politike.

Kjo sipas Çupit, detyroi Berishën që të bënte një koalicion me Metën.

“Këta e kanë ditur që prej fillimit se do të përfundojë në këtë pikë. Nga e kanë ditur? Këtu qendron e gjitha. Këta  e kanë ditur që në maj të vitit 2021, kur Berisha u shpall “non grata. Jo thjesht “non grata”, por u etiketua si minues i demokracisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. U kuptua se jo vetëm Berisha, por një tufë e tërë njerëz të dëmshëm, zyrtarë të dëmshëm në Shqipëri do të shkonin në këtë rrugë.

Ilir Meta qysh atëherë ka parë veten. Nëse e mbani mend, ai kishte periudha paniku, periudha krizash, i bëhej sikur e vrisnin te mali me gropa. Përfundimisht, e përshkallëzuan aktivitetin e tyre. Ata njihnin veten, nuk njihnin Amerikën, nuk njihnin demokracinë në Shqipëri, por çfarë kanë shkaktuar”, theksoi ai.