Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha: Rama vuan nga sindromi i kleptomanisë, po përdor KQZ si objekt bllokimi

 Berisha: Rama vuan nga sindromi i kleptomanisë, po përdor KQZ si objekt bllokimi

Postuar: 20/04/2013 - 21:17

“Më duhet t’ju them se koncepti i zotit Rama se meqenëse një parti e koalicionit qeveritar kalon në anën e opozitës, mendimi i tij se tani është edhe opozitë edhe Qeveri është thjesht marrëzi. Kushtetuta e vendit e ka te përcaktuar kush është Qeveri dhe kush është opozitë.

Në të gjitha ligjet e vendit, balanca e institucioneve të zgjedhjeve është balancë midis Qeverisë dhe opozitës”.Kështu ka deklaruar kryeministri Berisha mbrëmjen e sotme, teksa mblodhi Kryesinë e Partisë Demokratike.

Kryeministri  i është rikthyer sërish çështjes së KQZ, duke e cilësuar të ligjshëm zëvendësimin e anëtarit të LSI në institucionin kryesor të administrimit të zgjedhjeve. Për të, Rama po përdor Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, si objekt bllokimi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që po ndodh kohët e fundit në Shqipëri.

Postuar: 26/06/2019 - 14:48

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v

Postuar: 26/06/2019 - 14:16

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ard

Postuar: 26/06/2019 - 14:01

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, referuan materialet pë