BREAKING NEWS

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria kibernetike, Shqipëria u sulmua nga Irani

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x

Politike

Berisha sfidon Uashingtonin, Londrën dhe Brukselin, ua bën të qartë se nuk e frikësojnë sanksionet dhe përcaktimet “non grata”, paralajmëron trazira në shtator

Berisha sfidon Uashingtonin, Londrën dhe Brukselin, ua bën të

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon t’iu bëjë karshillëk ndërkombëtarëve, veçanërisht Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe dhe madje edhe Bashkimit Europian, të cilët i ka sfiduar hapur, ndërsa ua ka bërë të qartë se nuk e frikësojnë sanksionet dhe përcaktimet “non grata”. Teksa ishte duke folur dje në konferencën e përjavshme për shtyp në selinë blu, ish-kryeministri u pyet për faktin se është i shpallur “non grata” nga dy shtetet më të mëdha SHBA dhe Britani e Madhe, të cilat siç edhe Berisha theksoi nuk i japin asnjë lloj habie, ndërsa shtoi, se sipas tij, kryeministri Edi Rama është i pashpresë dhe nuk do t’i shpëtojë uraganit të revoltave të qytetarëve. “Përsa i përket atyre non gratave, Europa ka ligjet e veta, Parlamenti Europian ka të vetat, i ka të përcaktuara dhe unë nuk kam asnjë lloj impresioni nga ajo. Edi Rama është i pashpresë. Mund të marrë çdo hap vendim politik, por nuk do të shpëtojë dot nga ky revolucion që po zien”, deklaroi ai. më tej sh-kryeministri Berisha hodhi edhe akuza të forta në adresë të kryeministrit Edi Rama, për të cilin tha se ka alergji nga vota e lirë. “PD do të shkojë në zgjedhje me siglën e saj, pavarësisht se Edi Rama do të bëjë gjithçka, por në këtë betejë kundër pluralizmit do të paguajë një çmim të tmerrshëm. Edi Rama po lufton pluralizmin. Pasi ka marrë të gjitha pushtetet, kërkon të shuajë opozitën, por ai do ta shikojë mirë që opozita është e pamposhtur dhe do të marrë atë që i takon. Është armik. I kategorizuar si armik, do të trajtohet si armik, do të marrë përgjigjen si armik. Kjo nuk ndryshon. Është armik për shkak të votës së lirë, vendosjes së monizmit duke dhunuar votën e lirë dhe për shkak të qëndrimit që përpiqet të mbajë, për të asgjësuar pluralizmin. Ai do të trajtohet si armik dhe ai e di këtë”, nënvizoi ish-kryeministri Sali Berisha.

Më të lexuarat