BREAKING NEWS

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të Durrësit, policia zbardh detajet e para të ngjarjes së rëndë

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të
x
BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x

Politike

“Berisha sot është 'Santiago' që ka kapur...”, gazetari i njohur parashikon zhvillime të reja: Në breg ai do nxjerrë vetëm një skelet!

“Berisha sot është 'Santiago' që ka

Gazetari Agim Baçi e konsideron një betejë të gabuar të Berishës rikthimin në krye të PD.

Ai thotë se nuk mund të asociohet me një person që nuk ka zgjidhur ende çështjen e ‘non gratës’ me SHBA.

Baçi: Jam dakord që një politikan të mbrojë dinjitetin e tij personal. Por në botë bëhet duke dhënë dorëheqjen nga deputet, nga ministër, nga kryeministër, nga president, shkon para gjykatës. Në momentin  që je në politikë je përfaqësuesi im. Ky është rast i kundërt i asaj që ndodh në politikën botërore, ti merr pelerinën e partisë tënde për tu mbrojtur për një çështje që është vetëm e jotja dhe unë shpresoj që ta zgjidhë. Por jo në emër të PD, jo me pelerinën e PD dhe jo këtë model që ka zgjedhur. Unë nuk mund të asocohem me një njeri që nuk ka zgjidhur një problem non grata. Nuk mund të bëjmë shaka se ka dy Amerika. Erdhi Pompeo dhe se takoi. Deri sot nuk ka asnjë prononcim të ndërkombëtarëve dhe mos bëjmë kot atë të qënit sovranist. Ky vend ka pas nevojë për miq të rëndësishëm si SHBA, si partnerë të rëndësishëm të BE, ka qenë fat i madh që SHBA ka qenë në krahun tonë. Berisha sot është Santiago që vërtetë e ka kapur peshkun, e ka kapur PD, por në breg do të nxjerrë vetëm një skelet.