Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha: Standarti i Piktorit dhe neobllokmeneve, tmerr nga debati me opozitën

Berisha: Standarti i Piktorit dhe neobllokmeneve, tmerr nga debati me opozitën

Postuar: 10/09/2013 - 19:45

Me anë të një postimi në rrjetin e tij social facebook, Sali Berisha është shprehur në lidhje me dorëzimin e programit qeverisës për katër vitet e ardhshme deputetëve, se kreu i maxhorancës dhe neobllokmenët  i trembet deri në palcë megamashtrimeve të tyre.

"Të dashur miq, sot kreu i mazhorancës së premtimeve antiglobaliste, drogës dhe parave të krimit, tregoi se ka tmerr nga debati. Ndaj dhe kërkon të paraqes në Parlament, fshehtas, programin e qeverisë së tij pa jua dorëzuar për ta lexuar paraprakisht, deri në këtë moment, deputetëve të opozitës.

Kjo nuk ka ndodhur kurrë në historinë e një Parlamenti të lirë. Nuk po përmend vitin 2009, se PS nuk hyri në Parlament fare, por në vitin 2005 ne e dorëzuam programin e qeverisë deputeteve më datë 6 shtator.

Opozita pasi u njoh me të beri 700 pyetje. Debati u zhvillua me dt 9 -10 shtator. Neobllokment mbajnë sekret nga deputetet e opozitës programin sepse ata kanë tmerr nga megamashtrimet e tyre programore", u shpreh Berisha në Facebook.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 07:07

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar për arrestimin e ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu dhe 9 protestuesve të tjerë.

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që s

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At