Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha: Studentët do i çojnë aty ku kanë aksionet

Berisha: Studentët do i çojnë aty ku kanë aksionet

Postuar: 08/08/2014 - 13:56

Një ditë pasi bëri thirrje në internet për protesta, ish-kryeministri Sali Berisha në një komunikim me gazetarë e ka komentuar sërish cështjen e mbylljes së disa universiteteve me urdhër qeverie. 
 
Berisha e ka cilësuar si një vepër të mirëfilltë kriminale dhe tregues të injorancës, vendimin e kryeministrit Rama për lënien jashtë dyerve të universiteteve të 1/3 e të rinjve shqiptare dhe reformën në arsim, që ka nga pas korrupsionin 
 
Berisha ka akuzuar Ramen, si një person me arsim gjysmak për një vendim të turpshem, pasi sipas tij, Rama do përsëri shkollë të lartë për pakicën. 
 
“Me rritjen e tarifave te universiteteve ai vendosi më të lartat nominale që ekzistojnë në kontinet”- tha Berisha. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par