BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Politike

Berisha sulmon SPAK dhe i bën thirrje të hetojë Ramën, akuzon kryeministrin shqiptar se korruptoi FBI dhe tentoi të vras opozitën

Berisha sulmon SPAK dhe i bën thirrje të hetojë Ramën,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar sërish dje Prokurorinë e Posaçme Anti-korrupsion. Përmes një postimi në “Facebook”, në të cilin ndalet tek çështja e agjentit të FBI-së, Charles McGonigal. Berisha sulmon SPAK duke pyetur nëse është gjallë apo jo, pasi sipas tij Rama ka arritur të korruptojë zyrtarin e FBI-së për të ‘vrarë’ opozitën dhe ka minuar demokracinë, por ‘SKAP’, siç ai e quan ende nuk ka nisur një hetim për kryeministrin. “Korruptoi FBI-në, tentoi të vras opozitën dhe minoi demokracinë. A është gjallë SPAK? Jo, jo është Skap”, shkruan Berisha. Ndërkohë, teksa ka folur për skandalin McGonigal, ai theksoi se McGonigal u thoshte biznesmenëve shqiptarë që i dërguar i SHBA për Ballkanin, Gabriel Esobar, i kishte dorëzuar atij një liste të biznesmenëve që do i sanksiononte. Këtë listë, sipas tij, McGonigal ia ka dhënë Lulzim Basha, për të sanksionuar biznesmenët që mbështesin ‘Foltoren’. Në skemë, fut edhe Edi Rama dhe ambasadoren Yuri Kim, prandaj i bën thirrje SHBA-së dhe FBI të hetojë këtë dyshe në skemën e mashtrimit. “Çështja McGonigal nuk përfshin vetëm atë. Thirrje kongresit të SHBA dhe FBI të hetojnë rolin e Edi Ramës në skemën e gjobvënies. McGonigal u thoshte të tjerëve se zoti Escobar më ka dorëzuar listën e biznesmenëve që do sanksionohen. Ishte skemë në të cilën Rama po fuste në dorë, në skllavërim të plotë biznesmenët me lista të dorëzuara nga Basha. I bëj thirrje SHBA dhe FBI të hetojë rolin e Edi Ramës në këtë gjobëvënie, të hetojë rolin e Yuri Kim. Kim thërriste një e nga një biznesmenët në zyrë, pse financoni Foltoren se do ju sanksionojë. A ishte kjo një skemë që të paguanin gjobat te McGonigal. Kjo ishte një skenë në të cilën Rama po fuste në dorë në skllavërim të plotë, biznesmenë me lista, kësaj radhe të dorëzuar nga Lulzim Basha. A ju kujtohet kur në TV fliste për 150 të sanksionuar, kjo ishte bëhuni klientë të McGonigal”, nënvizoi Berisha.

Më të lexuarat