Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha thirrje Nikollës: Jep dorëheqjen je përgjegjëse për situatën me maturantët

Postuar: 08/09/2016 - 13:35

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha i ka kërkuar dorëheqjen ministres së Arsimit Lindita Nikolla.

Berisha duke ju drejtuar Nikollës i tha se ajo duhet të konsideronte pozicionin e saj në qeveri për skandalin që po ndodh me maturantët.

Ai e ka akuzuar si përgjegjëse Ministren e Arsimit pasi ishte keqpërdorur nga kryeministri Edi Rama në favor të interesave të universiteteve private.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fundit që të japë komentin e tij në lidhje me videon e ‘nxehtë’ që u paralajmërua pasditen e sotme se do të publ

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.

Postuar: 18/11/2019 - 22:45

Teksa nuk la diplomat të huaj në Tiranë pa sulmuar sepse sipas tij shfaqin njëanësi dhe përkrahje

Postuar: 18/11/2019 - 22:45

Andi Bushati tha se presidenti Meta mund të bënte një shërbim më të mirë në qoftë se do të jepte

Postuar: 18/11/2019 - 22:35

Analisti Eduard Zaloshnja bëri deklaratën e fortë ku tha se presidenti Ilir Meta po dekreton zonj

Postuar: 18/11/2019 - 22:25

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të me

Postuar: 18/11/2019 - 22:19

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me qëndrimin e tij ndaj ambasadorëve që vijnë në Shqipëri