BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Politike

Berisha thirrje qytetarëve për protesta: Na u bashkoni më 7 korrik të rrëzojmë Ramën, pronarët e pronave janë më të kërcënuar

Berisha thirrje qytetarëve për protesta: Na u bashkoni më 7

Ish-kryeministri Sali Berisha bëri thirrje dje nga Kuvendi i Shqipërisë, që qytetarët t'i bashkohen në protestën që do të zhvillohet më 7 korrik. Ai tha se ky është i vetmi vend në Europë që ka çmimet e produkteve ushqimore më të larta.“Jam këtu në këtë platformë për t'ju bërë thirrje, punonjës të administratës në ndihmë ekonomike, pa punë, punonjës të sektorit privat, të bashkoheni në protestën e 7 korrikut, pasi shushunjat e Ramë s’po rrisin në mënyrë antiligjore. Në këtë vend ku qytetarët marrin më pak se vendet e BE, kokrra e vezës, qumështi kushton më shtrenjtë se në vendet e BE. Një çmim më të lartë se në mesataren e BE ka vaji i gatimit e yndyrat. Ata që ushqejnë kotelet me biftekë, nuk mund t'ua dinë qytetarëve shqiptarë. E shoh se bëni poza, të paktën keni ndjenjë dhembshurie kur flas për qytetarët. Pagat janë 10 herë më të ulëta se në Zvicër. Ndihma ekonomike sipas INSTAT është ulur me 2 për qind”, tha ai. Ndër të tjera, Berisha u bëri edhe thirrje emigrantëve shqiptarë që të bashkohen në protestën e datës 7 korrik. Ai deklaroi se  duhet të ngrihemi në protestë kundër regjimit në të cilin ndodhet vendi.“Thirrje vëllazërore u  bëj emigrantëve shqiptarë, bashkohuni në protestën e 7 korrikut. Çdo emigrant duhet të ketë të drejtë të votojë për deputetin dhe partinë që dëshiron. Unë e kuptoj se është e pamundur shpërngulje e emigrantëve për protestën por familjarët e tyre duhet të jenë në protestë kundër regjimit. Sot u drejtohem mësuesve, infermierëve, të ngrihen e të bashkohen me ne në 7 korrik se rrënimi i arsimit është një nga veprat më të papërgjegjshme. Sistemi i shëndetësisë është duke u shpërbërë, fondet janë qesharake, protesta e datës 7 korrik do të ishte përgjigja më e merituar. Koha është të ngrihemi me të gjithë fuqitë tona që të përmbysim regjimin monist”, tha ai.