BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Politike

Berisha “u mburr” se do të kishte revolta që do të rrëzonin qeverinë, Besnik Mustafaj zbulon shkaqet pse munguan protestat e “nxehta” në shtator

Berisha “u mburr” se do të kishte revolta që do të

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në studion e “Radari Informativ”, ka folur për situatën politike në vend.

I pyetur nga moderatorja Xhokaxhi se çfarë po ndodh me opozitën, pas paralajmërimeve për një shtator të “nxehtë”, dhe se pse nuk ka ende asnjë protestë, Mustafaj tha se vetë opozita ka qenë në proces strukturimi.

Sipas tij opozita shumë shpejt do të fillojë protestat.

Xhokaxhi: Pse po vonojnë protestat e opozitës sipas jush?

Mustafaj: Fryma e protestave ekziston. Unë besoj se PD po sheh mënyrën dhe momentin më të përshtatshëm për të hyrë në një etapë të re të të bërit opozitë. Ne jemi në mes të shtatori, sapo ka nisur sesioni i parlamentar. Berisha ka mbajtur tempin e denoncimeve. PL e Metës ka qenë në periudhën e riorganizimit për tu shfaqur si strukturë politike.

Xhokaxhi: Situata në opozitë mbete e njëjtë. Situata e SHBA ndaj opozitës së Berishës mbetet e njëjtë. Por nga ana tjetër ambasadorja e SHBA në një takim me Metën ka kërkuar dialog mes palëve politike, për të çuar përpara reformat e BE.

Mustafaj: Nuk ka surpriza në qëndrimin amerikan ndaj Berishës, nuk ka nxjerrje të deputetëve të PD, pra nuk ka mënjanim të opozitës, por qëndrim konstant ndaj Berishës. Thirrja e saj për dialog duhet kuptuar shumë drejt.