BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

Berishën apo Bashën, kë do të zgjedhin demokratët? Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së nxjerr prapaskenat nga selia blu dhe bën deklaratën e fortë

Berishën apo Bashën, kë do të zgjedhin demokratët?

Anëtar i Këshillit Kombëtar i Partisë Demokratike, Roland Bejko i ftuar në emisionin “Ditari” komentoi “përplasjen Berisha-Basha”.

“Sherri që nisi pas vendimit të kryetarit Basha për të larguar përkohësisht zotin Berisha nga grupi parlamentar, mendoj se zhvillohet për interesa personale, për pushtet personal. Është një sherr që nuk e nderon atë që e ka nisur dhe mendoj që do t’i bëjë dëm Partisë Demokratike”, deklaroi Bejko.

“Zoti Berisha duhet të kapërcejë egon e vet, nuk është mirë për lavdinë që ka krijuar brenda partisë, ku ka qenë figurë e dashur nga të gjithë. Por, me reagimet inatçore të fundit, kur e di mirë si është politika dhe marrëdhëniet me ndërkombëtarët, duhet të tërhiqet sa nuk është vonë, që partia të mos shkatërrohet fare. Fundi i zotit Berisha në PD duhet të ishte më i lavdishëm dhe të përkonte me aktet e mëdha që ka bërë për vendin”, shtoi Bejko.

Më tej, ai theksoi se te ne nuk ka as parti, siç thotë zoti Berisha, me sovranitet absolut dhe as vend me sovranitet absolut: “Kur bëhesh pjesë e organizatave dhe partneriteteve ndërkombëtare, delegon sovranitet”.

Më të lexuarat