BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

“Berishën nuk e llogaris fare”/ Flet nga SHBA eksperti i njohur: Ilir Meta ka prishur balancat politike! Ai ka...

“Berishën nuk e llogaris fare”/ Flet nga SHBA eksperti i

Ish-pedagogu i Inxhinierisë që jeton në SHBA, Bardhyl Reso u shpreh mbrëmjen e djeshëm në emisionin ‘Shqip’ se Meta kishte shkatërruar institucionin e Presidencës, kurse Berisha e përqendroi gjithë fuqinë në duart e tij ndaj nuk e llogariste aspak si president.

“Nuk është problemi është i PS apo i PD por duhet të jetë një njeri që të ketë dhënë prova që ai mund të jetë një person që mund të dali mbi palët. Një person që t’i japi një drejtim tjetër zhvillimit politik në Shqipëri. Ilir Meta ka bërë të kundërtën e kësaj me veprimet e tij, ka çuar në prishjen e balancave politike dhe grindjen e partive politike. Mori funksione që e tejkalonin Kushtetutën. Berishën e kam nxjerrë fare nga lista e presidentëve që kemi pasur pasi ai nuk ishte president por ishte president, kryeministër dhe kryetar i partisë. Berisha bën përjashtim, çdo gjë në kohën e tij vinte nga presidenca, vendoste për gjithçka”, u shpreh Reso.

Më të lexuarat