Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berishës i bëjnë ndryshimin e papritur, ja ku voton Rama, Basha, Meta e Kryemadhi (Zbuloni ku votoni edhe ju)

Postuar: 25/05/2019 - 13:03

Ministria e Brendshme ka publikuar sot listen e plotë të votuesve me të drejte vote në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Sipas MB, nga të dhënat e gjeneruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile të drejtën e votës e kanë 3,536,015 shtetas shqiptarë. Ne liste, 132.788 zgjedhës votojnë për herë të parë, nderkohe qe 51 % e zgjedhësve janë meshkuj dhe 49 % femra.

Me një kërkim të thjeshtë, më poshtë do të shikon qendrat ku do të votojnë krerët e politikës.Ajo që bie në sy në fakt është pikërisht qendra e votimit e Berishës, që duket se kete radhë ka ndryshuar.

Kujtojme se ish-kryeministri Berisha në zgjedhjet e fundit ka votuar në qendren e votimit pranë Liceut Artistik, por në këto zgjedhje, qendra e tij e votimit është spostuar tek “Shkolla Kosova”.

Emrat secili mund ti gjejë lehtësisht duke klikuar në ketë  link për të gjetur edhe qendrën ku duhet te votoni.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke marrë mandatin e deputetit të lënë nga ish-deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë

Postuar: 22/09/2019 - 16:59

Ministrja e Financave dhe Ekonimisë Anila Denaj deklaroi se qeveria shqiptarë është e gatshme të

Postuar: 22/09/2019 - 16:34

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shkruan se lëkundjet s

Postuar: 22/09/2019 - 16:16

"Të gjitha dëmet mund të përballohen nga fondi i emergjencës të qeverisë shqiptare"- kë