BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

“Berishës nuk i intereson bashkimi”/ Gjikondi bën paralajmërimin e fortë për situatën në PD: Përçarje do të ketë edhe mes...

“Berishës nuk i intereson bashkimi”/ Gjikondi bën

Juristja Brizida Gjikondi, në një lidhje live për emisionin “News Line” tha se Sali Berishës nuk i intereson bashkimi me PD zyrtare për të hyrë në zgjedhje. Gjatë intervistës, juristja theksoi se edhe këshilltarët bashkiakë do të kenë të njëjtin fat si kryetari i partisë.

“I vetmi që nuk i intereson bashkimi është Berisha pavarësisht se luan me këtë. Nuk i intereson bashkimi me krahun e Alibeajt sepse i bie kauza për të cilën do të bëhet hero. Për këshilltarë bashkiakë mund të ofrojnë të gjitha palët por kam përshtypjen se do të ofrohen këshilltarë bashkiakë në çdo qytet sepse nuk u intereson që të mos kenë përfaqësuesit e tyre në Këshillin Bashkiak.

Ata u dogjën nga bojkotimi. Kam një ide të qartë për këshillat bashkiakë që janë thjesht leva zgjatuese ose më mirë një grupim njerëzisht pa identitet të partive politike sepse duhet që këshillat bashkiakë zgjidhen me listë partiake dhe jo me emër dhe mbiemër që të marrin vota.

Prandaj dhe këshillat bashkiakë do të kenë të njëjtin fat të kryetarit të bashkisë së PD ku do të pësojnë përçarjen dhe intrigat që do të kenë brenda klaneve për arsye personale.“, tha Gjikondi.