BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Politike

“Berishës nuk i intereson pushteti”/ Romeo Kara del me paralajmërimin e fortë: Kur qorrat ta kuptojnë...

“Berishës nuk i intereson pushteti”/ Romeo Kara del me

Juristi Romeo Kara ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale pas rezultatit të zgjedhjeve për kreun e PD-së, ku ish-kryeministri Sali Berisha fitoi bindshëm në 108 degë.

Romeo Kara shkruan se PD e vërtetoi se është thjesht dhe vetëm krahu politik i mafies berishiane. Juristi paralajmëron se PD-në do ta marrë lumi me gjithë ‘legjendën’ non-grata.

Postimi i plotë:

Ku ishim-asgjekundi, cfare beme-hiçgjesendi, ku jemi-hiçgjekundi.

Nga Berisha erdhem-tek Berisha vamë.

PD-nje parti e marrë peng, e kthyer ne klan dhe e drejtuar de facto vetem nga nje familje.

Programi dhe vizioni i saj, fillon e mbaron tek Berisha.

U grabit si parti prej studenteve nga Berisha, ekzistoi per t'i sherbyer pushtetit te Berishes dhe po shuhet per te mbrojtur nga ndeshkimi Berishen.

E paafte per t'u çliruar nga Berisha, PD nuk ka as moral dhe as kapacitet te jete alternative per pushtet ne sherbim te popullit.

Aspiratat e ketij populli, jane ne kundershtim me interesat dhe ideologjine mafioze berishiane.

PD vertetoi se eshte thjesht dhe vetem krahu politik i mafies berishiane.

Berishes nuk i intereson pushteti, por mbijetesa.

Kur qorrat t'a kuptojne, PD-ne do t'a kete marre lumi me gjithe "legjenden" non grata.

Rithemelimi berishian, eshte epilogu i kesaj force politike.

“Berishës nuk i intereson pushteti”/ Romeo Kara del me

Më të lexuarat