Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Berishët u vetë-dorëzuan para Gjykatës Italiane”, Taulant Balla jep lajmin dhe bën paralajmërimin e fortë për PD-në

Postuar: 12/07/2019 - 23:17

Taulant Balla, kreu i Grupit të PS, ka treguar sot se ka arritur që të fitojë gjyqin kundër Jamarbër Malltezit. Balla shkruan se parat e fituara do të shkojnë për Fondin e Edukimit, që do të investohen në kopshte dhe çerdhe.

“Berishët u vetë-dorëzuan para Gjykatës italiane, duke vetë-pranuar fajin dhe turpin e vet në një betejë juridike, ku isha i bindur për fitoren”, shkruan kreu i Grupit PS.

POSTIMI I PLOTË

Fondi për Edukimin, përmes të cilit do investojmë në kopshte dhe çerdhe, me të ardhurat që burojnë nga gjyqet me berishët, lulëzimat dhe artistat e PD u shtua sot me një “kontribut” të vlefshëm nga dhëndri i Sali Berishës prej 3000 Euro. Berishët u vetë-dorëzuan para Gjykatës italiane, duke vetë-pranuar fajin dhe turpin e vet në një betejë juridike, ku isha i bindur për fitoren.

Siç kam dhënë fjalën, e gjithë kjo shumë do të shkojë për një institucion para-shkollor në Librazhd. Në ditët në vijim ky çek do t’i kalojë fëmijëve të komunitetit të nderuar rom në Librazhd. Vazhdoni të bëheni për turp në sytë e njerëzve, sepse ne kemi gjetur tashmë instrumentin si ta bëjmë të dobishëm Lulin, Saliun dhe artistat e PD--✌️ Shpifjet, që më pas frymëzojnë dhunën dhe molotovët, janë fundi i asaj çfarë ka mbetur nga PD.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 16:04

Në orët e para të mëngjesit, në Gjirin e Lalëzit, disa persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur kasafortën e një marketi.

Postuar: 23/07/2019 - 15:45

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, tha se nuk ka përçarje mes opozitës dhe se si PD,

Postuar: 23/07/2019 - 15:30

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mblidhet nesër për verifikimin e kandidatëve për vendet va

Postuar: 23/07/2019 - 15:17

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zhvilluar një mbledhje për emergjencën e ngërçit në Gjykatën e Lartë

Postuar: 23/07/2019 - 15:11

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i ftuar në “News 24” tha se Ilir Meta

Postuar: 23/07/2019 - 15:08

Taulant Balla  i ftuar në studion e 'News 24' ku foli për situatën aktuale në vend d

Postuar: 23/07/2019 - 14:56

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, duke folur për krizën tha se në Shqipëri nuk ka k