BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

“Besojnë se Shqipërinë po e bën Ambasada Amerikane”, shpërthen Manjani dhe nuk lë gjë pa thënë: Idiotësi e nivelit të lartë! Por kam një pyetje për ju!

“Besojnë se Shqipërinë po e bën Ambasada

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dalë me një reagim të revoltuar në rrjetet sociale pas ultimatumit që ambasadorja amerikane, Yuri Kim i dha dje kryedemokratit Lulzim Basha për të larguar nga politika Sali Berishën.

Manjani shkruan se sipas tij problemi real është se ka shumë shqiptarë që më shumë sesa tek vota e fjala e tyre, besojnë se Shqipërinë po e bën Ambasada Amerikane.

Postimi i plotë:

Problemi real është se ka shumë shqiptarë që më shumë sesa tek vota e fjala e tyre, besojnë se Shqipërinë po e bën Ambasada Amerikane.

Dhe pastaj bëjnë si të indinjuar pse nuk na hap rrugën Europa. Ndërkohë që shumë prej këtyre “besimtarëve” janë aplikantë ose përfitues të green card, emigrantë ose në rradhë për vizë amerikane.

Ky takëm mendon se gjykatat, prokuroritë, politikanët e çdo gjë tjetër në këtë vend i ka shpikur ambasada Amerikane.  Edhe gjykatën Kushtetuese, të Lartën e të tjerat i ka shpikur për herë të parë Ambasada Amerikane!!!

Idiotësi e nivelit të lartë!

Sigurisht një idiotësi e ushqyer mirë nga Ai që sundon i qetë e i pashqetësuar nga askush… Përsa kohë që halli më i madh i Shqipërisë nuk përceptohet sundimi i Tij monist e i korruptuar, por do distancohet apo jo PD nga Saliu, dmth nga vetja, është shumë komod…

Por kam një pyetje të thjeshtë për idiotët:

Përse drejtësia e shteti në Amerikë ecën mbarë, megjithse atje nuk ka ambasadë Amerikane?!

Apo është e komplikuar si pyetje?!

Nuk do çuditesha…

Natyrshëm, është e tepërt që me këtë takëm idiotësh të kërkon arsyetim mbi Konventën e Vienës për statusin e diplomatit…

Më të lexuarat